Kalendarz Adwentowy w 10 minut

2 kalendarz adwentowy lifebymada

Grudzień już się zbliża wielkimi krokami.. zanim się jeszcze obejrzymy spadnie śnieg i pierwsza gwiazdka nastanie. Tak szybko przemijający czas może czasem nawet zacząć przerażać, ale przecież nie o to chodzi. Chodzi o to, aby go umilać. Im więcej się da tym lepiej. Dlatego aby umilić sobie czas oczekiwania na wigilię postanowiłam i ja zrobić sobie kalendarz adwentowy.

Mój kalendarz będzie zbiorem zadań dla mnie i męża oraz całej rodziny. Taki kalendarz partnerski z zabarwieniem rodzinno-świątecznym. Moja córeczka jest jeszcze mała więc z takiego typowego kalendarza z zadaniami nie miałaby frajdy, a kalendarze ze smakołykami raczej nie wchodzą w mojej rodzinie w rachubę, dlatego w tym roku wpadłam na taki pomysł.. Dodatkowo mój kalendarz jest trochę inny niż wszystkie, bo postanowiłam, że nie będzie typowego odliczania podzielonego na dni od 1 do 24, a odbywać się wszystko będzie w formie losowania. Nigdy nie będziemy wiedzieć co przyniesie nam kolejny dzień, hihi i to jest ta najlepsza część zabawy. Bo przecież o zabawę tutaj chodzi. 🙂

Zależało mi przede wszystkim na tym, aby był to szybki projekt i nie zajął wiele czasu. No i nie zajął. Zrobiłam go i można go zrobić dosłownie w 10 minut. I serdecznie taki kalendarzyk adwentowy z zadaniami wam polecam. Ja już nie mogę się doczekać 1 grudnia hehe.:)

Postanowiłam, że każde zadanie będę wam pokazywać na instagramie, a raczej na instastory więc jeśli jeszcze mnie nie obserwujecie, a chcielibyście dowiedzieć się jakie będziemy mieć świąteczne zadania i kiedy je będziemy spełniać to już wskakujcie i obserwujcie.:) A teraz zapraszam do zdjęć i opisu przygotowania naszego kalendarza adwentowego.


Potrzeba:

kartka A4
ołówek
długopis
nożyczki
słoik (lub np. woreczek)
coś do dekoracji (np. światełka)

Opis.

Na papierze rysuję 24 prostokąciki o wymiarach 2,3cmx5cm każdy. Na każdym wpisuję zadanie np. świąteczną sesja zdjęciowa, wspólne ubieranie choinki, dzień bez telewizji, telefonu i komputera, Kocham cię ponieważ… i wiele innych. Wycinam, zaginam karteczki na pół, wrzucam do słoika, dekoruję.
I gotowe!:)


kalendarz adwentowy lifebymada 2 kalendarz adwentowy lifebymada 3 kalendarz adwentowy lifebymada 4 kalendarz adwentowy lifebymada 5 kalendarz adwentowy lifebymada 6 kalendarz adwentowy lifebymada 7 kalendarz adwentowy lifebymada

Oczywiście zachęcam was do zrobienia samodzielnie takiego szybkiego kalendarza adwentowego, jeszcze macie chwilę czasu, a 10 minut na pewno znajdziecie.:) Ale jeśli jednak nie, to codziennie rano będę wrzucać na instastory zdjęcie z zadaniem na dany dzień. Może wy również będziecie chcieli z nich skorzystać.:)

Peace and love
Buziaki
Magda :*