Fantastyczne zabawy ruchowe dla małych dzieci

1zabawyruchowe-lifebymada

Zabawy ruchowe to świetny pomysł na spędzaniu czasu z dzieckiem. Nauka poprzez zabawę i o to właśnie chodzi.

Każda sekunda dziecięcego życia to nauka, ba nawet poszłabym dalej mówiąc że również i dorosłego. Dlatego tak ważne jest aby spędzać każdą z nich w sposób który sprawi nam niesamowitą radość. I ja też tak lubię spędzać czas.


Zabawki nie są nam potrzebne do szczęścia, to my tworzymy szczęście wokół nas.


Ostatnio Emma bardzo lubi zabawy ruchowe, a w serii Super Simple Songs jest ich mnóstwo. Pokażę wam naszych ostatnich trzech ulubieńców, których śpiewamy nie koniecznie, z włączonym komputerem (tego staram się włączać jak najmniej), ale gdy same chcemy się pobawić, poskakać, poszaleć nawet na spacerze.

Wszystkie te piosenki zachęcające do ruchu i zabawy są po angielsku, więc dodatkowo osłuchujemy się i uczymy nowego języka, ale oczywiście można sobie przetłumaczyć piosenki na polski i śpiewać po polsku, no bo tak.:)

1. If you happy happy happy…

Chyba kultowa i znana. Ta piosenka uczy różnych zachować, robienia minek, tupania, spania, klaskania. Urocze jest to jak córeczka po zabawie biega po pokoju i śpiewa happy happy happy….. I od razu jest się bardziej happy.:)

2. Itsy bitsy spider

Podczas tej zabawy siadamy i śpiewając pokazujemy co robi pajączek i co się ogólnie dzieje. Fajna zabawa dla małych dziecięcych rączek.

3. Walking walking

Ta jest ostatnio nasza najbardziej ulubiona i właśnie tą piosenkę śpiewamy na spacerach robiąc to co w piosence, czyli idziemy, skaczemy, biegniemy, tuptamy ogólnie dużo śmiechów i zabawy. Polecam.

Jak widzicie czasem jednak zabawki są nie potrzebne aby fantastycznie spędzić czas ze swoimi dziećmi. Dzieci to z reguły wulkany energii, a takie zabawy ruchowe uczą je koordynacji ruchów, poznania lepiej siebie i swojego ciała, a nawet skupienia. A mnie dają niezłą frajdę, bo śpiewam i wygłupiam się dając radość mojemu dziecku.

To takie ostatnio nasze ulubione typy, a wy macie jakieś swoje? Jak bawicie się ze swoimi dziećmi bez zabawek?

Buziaki,
Magda :*

  • Bardzo fajne zabawy 🙂

  • Mój syn jak był młodszy nie był w ogóle zainteresowany takimi zabawami. Dopiero teraz, jak skończył 2,5 roku zaczyna chętnie tańczyć 🙂

  • Super propozycje 🙂

  • Mój Janek również już tańcuje 🙂 uwielbiamy takie zabawy. A te piosenki są rewelacyjne. Ale nasza kultowa zabawa ostatnio to chowanego 🙂