DIY | Jak zrobić TIPI? | Zaradni Rodzice

jakzrobic-tipi-2-zaradni-rodzice

Witajcie chciałem wam pokazać jak zrobiłem namiot tipi.

Gdy byłem małym chłopcem lubiłem bawić się w budowanie bazy w której mogłem się ukrywać bądź rozpoczynać swoje wyprawy, eksplorując całą dżunglę swojego mieszkania. Używałem do tego przeważnie koca i kilku krzeseł. Naprawdę było fajnie 🙂
A wy też w dzieciństwie mieliście takie pomysły??

Mogę się założyć, że też ( napiszcie o tym w komentarzu, na pewno rozwinie się ciekawa rozmowa).:)

Pomyślałem sobie, że takie tipi będzie bardzo fajnym prezentem dla mojej córki i jak zawsze miałem rację 😛 Biegała skakała i przewracała się w nim , a Magda tylko stała i trzymała tipi, bo bała się, że odleci razem z Emcią. Ale ok przejdźmy do konkretów.:)

DIY | Jak zrobić robić TIPI?


Do zrobienia TIPI potrzeba:

  • materiał (około 2,5 metra bieżącego)
  • kijki drewniane (150 cm każdy)
  • linijka, mazak lub ołówek oraz nożyczki
  • i coś do ozdobienia:)

Opis:

  1. Na początek odrysowuję na materiale trójkąt równoboczny według rysunku, który można pobrać …tutaj…
  2. Wycinam. A następne trzy trójkąty wystarczy tylko odrysować od pierwszego 🙂 heheh.
  3. Piąta największa ściana tipi to wejście. Środek wycinam na wysokość optymalną dla naszej córeczki, czyli jakieś 88cm i obszywam z niewielką zakładką, aby się nie siepało i nie rozerwało.
  4. W ten sam sposób obszywam dół i górę wszystkich trójkątów.
  5. Po nałożeniu na siebie dwóch ścian zszywam jeden bok na prawej stronie, przewlekam na lewą i szyję zostawiając zapas materiału odpowiednio duży, aby w powstałą kieszonkę wszedł kijek. W analogiczny sposób postępuję ze wszystkimi ścianami i… wkładam kijki.

I GOTOWE 🙂
Oto mam TIPI


Tak zrobioną bazę można udekorować w naprawdę wiele sposobów. Ja ubrałem w pompony, światełka i nawinąłem sznurki na końcach kijka. – Efekt naprawdę mi się podoba. Oczywiście, każdy może zrobić to na swój sposób.według własnego uznania.:)

1 tipi zaradni rodzice 2 tipi zaradni rodzice 8 tipi zaradni rodzice 9 tipi zaradni rodzice 5 tipi zaradni rodzice  tipi zaradni rodzice 6 tipi zaradni rodzice

No i jak wam się podoba? Wasze dzieciaki mają już takie tipi w domu? Lubią się w nim bawić? Koniecznie dajcie znać w komentarzu.

Pozdrawiam,
Łukasz